Menu

Aktualności

Duszpasterstwo LSO Gniezno

ASC ZAKOŃCZONA

lso.gniezno

DSCF1859W niedzielę 31 marca zakończył się trzeci, a tym samym ostatni stopień XIII edycji Archidiecezjalnej Szkoły Ceremoniarza. Od piątku do niedzieli w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Mogilnie, grupa 58 kandydatów pogłębiała swoją wiedzę o liturgii oraz umiejętności jej duchowego przeżywania.

W ramach wykładów i warsztatów uczestnicy zapoznali się z tematyką związaną z Triduum Paschalnym oraz Wielkim Tygodniem. Obok codziennej Eucharystii, w piątek uczestniczyli także w nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz nocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Świętowanie IV Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczęli od wspólnej celebracji liturgii I Nieszporów niedzielnych. Nie zabrakło również wspólnej integracji, seansu filmowego oraz długich, nocnych rozmów. Spotkanie zakończyła Msza święta wraz ze wspólnotą mogileńskiej parafii pw. św. Jana Apostoła, w czasie której kandydaci przygotowali uroczystą asystę. 

Przed kandydatami na ceremoniarzy pozostał jeszcze końcowy egzamin. Po jego zaliczeniu wszyscy spotkają się w Katedrze, gdzie w czasie Dnia Lektora (11 maja) otrzymają błogosławieństwo do pełnienia funkcji ceremoniarza. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji kolejnej edycji Szkoły Ceremoniarza. Dziękujemy jak zwykle gościnnej Wspólnocie Parafii pw. św. Jana Apostoła w Mogilnie na czele z Braćmi Kapucynami. 

XIII edycję ASC prowadzili: ks. Jakub Dębiec, diecezjalny duszpasterz LSO, klerycy PWSD w Gnieźnie - Kacper Politowski, Michał Romel, Marcin Wawrzyniak i Rafał Wojciechowski oraz animator LSO Filip Głowacki. 

Galeria zdjęć ze wszystkich stopni.

Galeria zdjęć z uroczystej Mszy na zakończenie III stopnia.

© Aktualności
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci